Zespół Placówek
Resocjalizacyjno -
Socjoterapeutycznych
w Oławie
Ks. F. Kutrowskiego 31A
55-200 Oława
Tel/fax: 0-71 31 33 744
e-mail: zprs@mos.olawa.pl

Aktualności
Nowa strona internetowa placówki Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   

 

Niezwykle miło nam poinformować, że w związku z chęcią zapewnienia jak największej dostępności cyfrowej, czytelności i chęci używania nowoczesnych rozwiązań - utworzyliśmy nową stronę internetową ZPR-S w Oławie

 

Dotychczasowa strona była z nami przez ponad 10 lat i od tej pory będzie pełniła rolę archiwalną. Wszystkich zaintersowanych zapraszamy pod adres: 

 

www.zprs.olawa.pl

 

zprs site

 
Jubileusz 30-lecia placówki Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci, Uczniowie , Rodzice, Opiekunowie, Byli i Obecni Pracownicy!!!!

W tym roku obchodzimy 30 - lecie funkcjonowania naszej placówki. To czas na podsumowania, wspomnienia i radosne spotkania. To moment na dzielenie się Państwa i Naszymi sukcesami. Z uwagi na epidemię i rygory sanitarne postanowiliśmy uczcić nasz jubileusz w zupełnie inny sposób.

Zachęcamy wszystkich wychowanków, rodziców, opiekunów i pracowników do podzielenia się z nami swoimi wspomnieniami z pobytu w placówce. Można to zrobić dwojako: w formie pisemnej lub cyfrowej. Czekamy na Państwa maile lub filmy. Drodzy chłopcy pokażcie nam jak teraz wyglądacie i napiszcie co robicie. Jak potoczyły się Wasze losy. Powspominajcie dobre chwile z pobytu w placówce.

Czekamy na Państwa wspomnienia, zdjęcia i filmy do końca maja 2022 r. pod adresem mailowym : zprs@mos.olawa.pl

Ze wszystkich nadesłanych maili przygotujemy Fotoksiązkę (Księgę Pamiątkową), którą zamieścimy również na naszej stronie internetowej. Wyszukamy w starych kronikach Państwa zdjęcia z pobytu w Ośrodku i zamieścimy razem z nadesłanymi wiadomościami w księdze. Każdej osobie, której tekst znajdzie się w Fotoksiązce prześlemy Księgę Pamiątkową na wskazany adres.

Pamiętajcie Państwo aby tylko zapoznać się z załączonym obowiązkiem informacyjnym (załącznik nr 1) oraz przesłaniu wraz z tekstem lub filmem zgody na zamieszczenie tekstu i zdjęcia w fotoksiążce (załącznik nr 2).

Załącznik NR 1 - obowiązek informacyjny 

Załącznik NR 2 - zgoda na upublicznienie wizerunku 

 
Dostosowanie warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty 2022 Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   

Drodzy rodzice i opiekunowie. Przedstawiamy Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2020 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022. 

Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu pod tym adresem, a także o zwrócenie szczególnej uwagi na informacje zawarte na stronach od 1 do 7 oraz na stronie 18, 20 . 

 
Czytać (i grać) każdy może! czyli Narodowe Czytanie 2021 w ZPR-S Drukuj Email
Wpisany przez: Ewa Haratyk   

7 września szkolny korytarz ZPR-S w Oławie zamienił się w mini-scenę. Wszystko za sprawą spontanicznego pomysłu kadry, by tegoroczna edycja Narodowego Czytania w naszej placówce przyjęła formę krótkiego przedstawienia. Zaskoczeni i rozbawieni wychowankowie obejrzeli fragmenty „Moralności Pani Dulskiej”, które z dużą dawką humoru odegrali dla nich nauczyciele, wychowawcy oraz pani Dyrektor. Podjęta inicjatywa jest kontynuacją działań kadry na rzecz rozwoju czytelnictwa wśród wychowanków ZPR-S.

 
Infolinia dla dzieci i młodzieży Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Więcej…
 
Co zabrać ze sobą do Ośrodka? Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Już wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny. Wszystkim nowym wychowankom, a także powracającym po przepustce oraz rodzicom przypominamy co warto zabrać ze sobą:
- zeszyty i przybory szkolne (piórnik, kilka długopisów, ołówków, linijka, ekierka, cyrkiel, gumka, temperówka, kolorowe długopisy lub pisaki, blok rysunkowy mały, papier kolorowy, nożyczki do papieru)
- zdjęcie do wyrobienia legitymacji szkolnej (podpisane na odwrocie)
- odzież i obuwie, odpowiednie do pory roku, w tym kapcie i obowiązkowe klapki pod prysznic
- odzież (spodenki i koszulka) i tenisówki na lekcje wychowania fizycznego
- bielizna – kilka sztuk na zmianę
- przybory toaletowe (mydło, pasta i szczoteczka do zębów, szampon, nożyczki lub obcinaczki do paznokci, dezodorant w sztyfcie lub kulce – nie w aerozolu,

- proszek lub kapsułki do prania) wszystko w kosmetyczce umożliwiającej przenoszenie przyborów toaletowych do łazienki lub plastikowym koszyku
- dwa ręczniki
- środki finansowe zabezpieczone w depozycie (50 zł) odłożone na wszelkie nieprzewidziane koszty – np. wykup leków podczas choroby chłopca. Jeżeli pieniądze nie będą wykorzystane zostaną zwrócone rodzicom/opiekunom prawnym w dniu zakończenia roku szkolnego.
- 35 zł na ubezpieczenie NW (dobrowolne)
- woreczki śniadaniowe lub śniadaniówka (proszę pamiętać, iż nie może to być folia aluminiowa).
- 2 wieszaki na odzież
- plecak szkolny
- kubek, łyżeczka
- leki ordynowane przez lekarza (konieczność poświadczenia lekarskiego) oraz pojemnik na leki – organizer plastikowy TYGODNIOWY (dostępny np. w aptekach)
- maseczki

Prosimy o:
- spisanie na dodatkowej kartce (lista odzieży i obuwia z ich krótkim opisem – kolor, napis) i oznakowanie rzeczy wychowanka (inicjałami na metkach lub wewnętrznych stronach odzieży),
- nie przywożenie cennych przedmiotów (np. laptopów, markowej drogiej odzieży, złotego łańcuszka czy cennego zegarka) oraz nadmiernej ilości przedmiotów ograniczając się do niezbędnych.

Prosimy także o rozważenie możliwości zaszczepienia syna na Covid 19 jeszcze przed przyjazdem do placówki.

Drodzy uczniowie,
z niecierpliwością oczekujemy Was. Cieszymy się na pierwsze spotkania i powroty. Do miłego zobaczenia!!!!!!!

 
Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty. Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty będzie możliwy od 09.07.2021 r. w godzinach pracy sekretariatu. Rodziców i dzieci którzy nie mogą dojechać prosimy o informację telefoniczną lub mailową z deklaracją o chęci otrzymania dokumentu drogą pocztową.

Dane do kontaktu:

Telefon: 71 33 34 744 wew. 21

Mail: zprs@mos.olawa.pl

Z wyrazami szacunku Dyrektor Małgorzata Mrozińska

 
Zakończenie roku szkolnego Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w klasach o 8.00. Od godziny 9.00 nasi uczniowie będą mogli opuszczać placówkę pod Państwa opieką.

 
Informacja o szczepieniach MEiN Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach.

Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Prosimy o udostępnienie ich rodzicom oraz nauczycielom z Państwa placówki. Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.

Z wyrazami szacunku Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEiN

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat - informacje dla szkół i placówek

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

 
Drodzy rodzice i opiekunowie! Szanowni Państwo! Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Od poniedziałku 17 maja 2021 r. ruszyła rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. W przyszłości szczepienia powinny objąć także młodsze roczniki. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi szczepień na COVID – 19 na stronach:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepimysie-i-wracamy-do-normalnosci

Lekarze i specjaliści rekomendują szczepienia jako jedyne rozwiązanie na problemy związane z epidemią covid-19.

W poprzednim roku nasza placówka dwukrotnie się zamykała lub realizowała nauczanie hybrydowe z powodu zachorowań pracowników lub uczniów. Doskonale Państwo zdajecie sobie sprawę jak trudny to czas kiedy nasi uczniowie pozostają w domach lub w kwarantannie.

Jako kadra, podobnie jak wszyscy nauczyciele w Polsce, chcemy pracować i czuć się bezpiecznie, chcemy tworzyć bezpieczne warunki dla Państwa dzieci i uczniów, którzy do nas trafią w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, abyśmy zaszczepili jak najszybciej, abyśmy byli również gotowi od pierwszego dnia września.

Więcej informacji znajdzie Państwo na stronach:

NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ (od poniedziałku)

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Rejestracja na szczepienie – możliwa na kilka prostych sposobów:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

2. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

4. Wyślij SMS na numer 880 333 333 o treści: SzczepimySie

 
ZARZĄDZENIE NR 395 DYREKTORA ZPR-S w Oławie Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

ZARZĄDZENIE NR 395 DYREKTORA ZPR-S w Oławie z dnia 20.04.2021 r. w sprawie: organizacji realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Działając na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.) oraz § 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz.493 ze zm. ) z a r z ą d z a m, co następuje:

 

pdflogo 1ZARZĄDZENIE NR 395 DYREKTORA ZPR-S w Oławie z dnia 20.04.2021 r. w sprawie: organizacji realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

 
Nadchodzi Wielkanoc Drukuj Email
Wpisany przez: Ewelina Kasprzak   

wielkanoc2021 thumbGrupa MOW zaczęła już przygotowania do świąt Wielkanocnych. Nasi chłopcy przygotowali ozdoby i przystroili naszę piętro. Kuba Wieczorkowski-Kącki, Krzysztof Nowak, Miłosz Pazoła zadbali o wystrój naszych ścian.

Więcej…
 
Próbny Egzamin Ósmoklasisty Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   

egzamin probny 2021

W dniach 17-19 marca w naszej placówce odbył się próbny egzamin ósmoklasisty. 17 marca uczniowie pisali test z języka polskiego, 18 marca z matematyki, a 19 marca test z języka obcego. Egzamin odbył się w formie maksymalnie zbliżonej do egzaminu właściwego aby wychowankowie byli jak najlepiej zaznajomieni z jego formułą. Więcej informacji o samym egzaminie można znaleźć na stronie CKE

 
Wizyta w oławskim przytulisku Drukuj Email
Wpisany przez: Ewelina Kasprzak   

przytulisko2113 marca nasi wychowankowie wraz z wychowawcami, panią Eweliną Kasprzak i panem Dawidem Muszyńskim, odwiedzili oławskie przytulisko. Mimo niesprzyjającej pogody zabraliśmy naszych ulubieńców na spacer. Mamy nadzieję ,że szybko znajdą nowe domy.

Więcej…
 
Egzamin Ósmoklasisty Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   

Egzamin Ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się w terminach: 

Termin główny:

1. język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00

2. matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00

3. język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

Termin dodatkowy: 

1. język polski – 16 czerwca 2021 r. (środa) – godz. 9:00

2. matematyka – 17 czerwca 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

3. język obcy nowożytny – 18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00

Więcej informacji pod tym linkiem na stronie CKE

 
Terminy - rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Drukuj Email
Wpisany przez: Emila Pietrzyk   

pdflogo 1Informacja o terminach postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych

 
Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie, Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

W imieniu Dyrektora Powiatowego Ośrodka Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie - Pani Danuty Troski, informuję o możliwości skorzystania w okresie ferii zimowych z konsultacji telefonicznych i mailowych ze specjalistami Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w związku z zadaniami związanymi ze świadczeniem pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.poradnia.olawa.pl  bądź w załączonej ulotce informacyjne: 

pdflogo 1Ulotka informacyjna

 

 
Życzenia świąteczne Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

zyczenia swiateczne 2020Szanowni Państwo!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu zdrowia. Bo dziś to najważniejsze. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych da okazję do cudownych spotkań , wspomnień i wspólnych marzeń oraz planów. Życzę Państwu, aby Nowy Rok był nadzieją na lepsze czasy, krokiem do spełnienia ambicji i zamierzeń. Niech Nowonadzony przyniesie radość, spokój, odgoni smutki i strapienia. 

Wesołych Świąt!

Ze świątecznym pozdrowieniem

Małgorzata Mrozińska

 
„Wszyscy wszystkim ślą życzenia…” Drukuj Email
Wpisany przez: Emilia Pietrzyk   

zyczenia2020 thumbTradycja pisania listów świątecznych sięga XIX wiecznej Anglii, choć są i tacy, którzy początków składania sobie życzeń świątecznych poprzez przekazywanie sobie krateczek, upatrują już w Starożytności.

Więcej…
 
Konkurs na życzenia świąteczne Drukuj Email
Wpisany przez: Emilia Pietrzyk   

W czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, p. Ola, p. Emila i p. Wojtek przygotowali dla naszych podopiecznych konkurs na najbardziej kreatywne życzenia świąteczne. Początkowo jury otrzymywało tylko przesyłane życzenia jak np. „W ten wigilijny dzień zaśnieżony, kiedy w kościele biją dzwony, a pierwsza gwiazdka błyska na niebie, moje życzenia płyną do Ciebie. Hmmm... a jakie mam Ci złożyć życzenia, by warte były Twego westchnienia? Sukcesów w życiu, ciepła w miłości, dużo uśmiechu, wiele radości. Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjaznych w Twym życiu zdarzeń. Niech ten wyjątkowy w roku dzień, odsunie na zawsze Twe troski w cień. I niech się śmieje do Ciebie świat, blaskiem szczęśliwych i długich lat.” lub „Zima o nas nie pamięta a tu zaraz będę święta Renifery zadziwione że do sań nie zaprzężone. Święty myśli - Ja nie wierzę paczki wiezie na rowerze„. Jednak po pewnym czasie skrzynki nasze zapełniły prace bardziej pracochłonne, dopracowane ze zdjęciami ręcznie wykonywanych kartek lub e – kartkami. Jury debatowało i w dniu 22.12.2020r. ogłosiło zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 39

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie, zobacz politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookie z tej strony